اعلام آمار نهایی داوطلبان آزمون ارشد علوم پزشكی

بلاگ سان: بیش از 67 هزار داوطلب، جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی دانشگاه ها برای سال 1400 ثبت نام کردند.

اعلام آمار نهایی داوطلبان آزمون ارشد علوم پزشكی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، مهلت ثبت نام مجدد متقاضیان جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی سال ۱۴۰۰ بوسیله سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی چهارشنبه ۲۵ فروردین به پایان رسید.
باتوجه به تمدید مھلت ثبت نام برای دومین بار، داوطلبانی که موفق به ثبت نام نشده، یا ھزینه ثبت نام را پرداخت کرده و ثبت نام نکرده بودند و افرادی که نیاز به تصحیح اطلاعات و مدارک خود داشتند، می توانستند تا آخر وقت روز چهارشنبه نسبت به ثبت نام یا ویرایش و تکمیل مدارک خود در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس https: //www.sanjeshp.ir/ اقدام نمایند.
بر این اساس تعداد ۶۷ هزار و ۵۲۲ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای سال ۱۴۰۰ ثبت نام کردند.
بر طبق اعلام مراجع ذی ربط، در مورد رشته ھای مشمول استفاده از سھمیه بومی قانون برقراری عدالت آموزشی و اصلاحات بعدی، فقط رشته روانشناسی بالینی مورد نیاز اعلام شده که دانشگاه ھای محل تعھد و خدمت بعد از اختتام تحصیلات در سایت مرکز سنجش آموزش کشور قرار دارد.
داوطلب واجد شرایط سھمیه بومی، می تواند ھر یک از دانشگاه ھای پذیرنده دانشجو اعلام شده را انتخاب نموده و در صورت پذیرش ادامه تحصیل دھد ولی پس از اختتام تحصیل دوره تعھد خودرا باید در دانشگاھی که متعھد خدمت سھمیه بومی شده، بگذراند.
بر طبق اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، آزمون کارشناسی ارشد رشته ھای گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ طبق برنامه ریزی قبلی مقرر است در ایام ۳۰ و ۳۱ اردیبھشت امسال اجرا شود.
منبع:

1400/01/29
21:03:52
0.0 / 5
293
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دانشگاه , سایت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog