اعلام نتایج اولیه پذیرفته شدگان پذیرش بدون آزمون دانشگاه علامه

بلاگ سان: اسامی اولیه پذیرفته شدگان برای رشته های بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد نیمسال اول سال تحصیلی 1401-1400 دانشگاه علامه طباطبایی اعلام گردید.

اعلام نتایج اولیه پذیرفته شدگان پذیرش بدون آزمون دانشگاه علامه
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دانشگاه علامه طباطبایی اعلام نمود که برمبنای بخشنامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد از بین برگزیدگان علمی دوره کارشناسی پیوسته) برای دوره های روزانه و شبانه نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در دوره روزانه کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش می کند.
براین اساس دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی سال تحصیلی ۹۷-۹۶ که بعد از ۶ نیم سال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم از کل واحدهای درسی دوره، به لحاظ میانگین کل جزء ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی از مجموع دوره های روزانه و شبانه خود بودند و حداکثر در مدت هشت نیم سال (۹ نیم سال طبق سرفصل درسی مصوب شورای عالی برنامه ریزی)دانش آموخته شدند، در رشته های فوق ثبت نام کردند و اسامی این پذیرفته شدگان بر روی سایت دانشگاه قرار گرفت.
دانشگاه علامه طباطبایی اصرار کرد اعلام پذیرش اولیه اسامی داوطلبان بمنظور پذیرش قطعی آنها نیست و تبدیل پذیرش اولیه به پذیرش قطعی فقط بعد از تایید سازمان سنجش آموزش کشور و هیات مرکزی گزینش دانشجو صورت می گیرد.
دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل بوسیله بخشنامه استعدادهای درخشان نیستند، باید فرم انصراف از تحصیل را پر کنند، در غیر این صورت دانشگاه اسم دانشجو را بعنوان دانشجوی این دانشگاه در فهرست سازمان سنجش آموزش کشور ارسال خواهدنمود.
دانشجویانی که در طول ۶ نیم سال دانش آموخته شوند، باید به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود جزء ۱۵درصد برتر باشند، قید هم رشته و غیر هم ورودی در گواهی دانشگاه مبدا الزامی است.
حداقل میانگین کل تا اختتام نیم سال ششم برای کلیه رشته های تحصیلی متقاضیان سایر دانشگاه ها ۱۷ عنوان شده است و متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ از مقطع کارشناسی خود فارغ التحصیل شوند.
همین طور دانشجویانی که دارای هرگونه محکومیت انضباطی از شورای انضباطی دانشگاه یا وزارت عتف (با هر درجه و عنوان) باشند، امکان ورود به مقطع بالاتر بوسیله سهمیه استعداد درخشان را ندارند و دانشگاه مختار است در صورت اطلاع از آن در هر مرحله از ثبت نام، پذیرش، تحصیل و حتی فراغت از تحصیل با دانشجو مطابق ضوابط و مقررات برخورد کند.
منبع:

1400/02/01
23:05:15
0.0 / 5
279
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دانشگاه , سایت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog