نتایج اولیه پذیرفته شدگان پذیرش بدون آزمون دانشگاه علامه

اسامی اولیه پذیرفته شدگان برای رشته های بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانشگاه علامه طباطبایی اعلام گردید.

نتایج اولیه پذیرفته شدگان پذیرش بدون آزمون دانشگاه علامه
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دانشگاه علامه طباطبایی اعلام نمود که بر مبنای آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد از بین برگزیدگان علمی دوره کارشناسی پیوسته) برای دوره های روزانه و شبانه نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در دوره روزانه کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش می کند.
براین اساس دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی سال تحصیلی ۹۷-۹۶ که بعد از ۶ نیم سال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم از کل واحدهای درسی دوره، به لحاظ میانگین کل جزء ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی از مجموع دوره های روزانه و شبانه خود بودند و حداکثر در مدت هشت نیم سال (۹ نیم سال طبق سرفصل درسی مصوب شورایعالی برنامه ریزی)دانش آموخته شدند، در رشته های فوق ثبت نام کردند و اسامی این پذیرفته شدگان بر روی سایت دانشگاه قرار گرفت.
دانشگاه علامه طباطبایی تصریح کرد اعلام پذیرش اولیه اسامی داوطلبان به منظور پذیرش قطعی آنها نیست و تبدیل پذیرش اولیه به پذیرش قطعی صرفاً بعد از تایید سازمان سنجش آموزش کشور و هیات مرکزی گزینش دانشجو صورت می گیرد.
دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل از راه آئین نامه استعدادهای درخشان نیستند، باید فرم انصراف از تحصیل را پر کنند، در غیر این صورت دانشگاه اسم دانشجو را بعنوان دانشجوی این دانشگاه در فهرست سازمان سنجش آموزش کشور ارسال خواهد نمود.
دانشجویانی که در طول ۶ نیم سال دانش آموخته شوند، باید به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود جزء ۱۵درصد برتر باشند، قید هم رشته و غیر هم ورودی در گواهی دانشگاه مبدا الزامی است.
حداقل میانگین کل تا آخر نیم سال ششم برای کلیه رشته های تحصیلی متقاضیان سایر دانشگاه ها ۱۷ عنوان شده است و متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ از مقطع کارشناسی خود فارغ التحصیل شوند.
همینطور دانشجویانی که دارای هرگونه محکومیت انضباطی از شورای انضباطی دانشگاه یا وزارت عتف (با هر درجه و عنوان) باشند، امکان ورود به مقطع بالاتر از راه سهمیه استعداد درخشان را ندارند و دانشگاه مختار است در صورت اطلاع از آن در هر مرحله از ثبت نام، پذیرش، تحصیل و حتی فراغت از تحصیل با دانشجو مطابق ضوابط و مقررات برخورد کند.
منبع:

1400/02/02
12:30:23
0.0 / 5
294
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دانشگاه , سایت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog