رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان مطرح كرد؛

اعلام روزشمار هفته ملی جمعیت

بلاگ سان: رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنانشورای عالی انقلاب فرهنگی، روزشمار هفته ملی جمعیت و اهداف اهدای جایزه ملی این روز را تشریح نمود.

اعلام روزشمار هفته ملی جمعیت

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، کبری خزعلی رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی قبل از ظهر امروز در نشست خبری روز ملی جمعیت اظهار داشت: متأسفانه جمعیت کشور با شیب زیادی رو به کاهش است و طی سالهای قبل رهبر انقلاب نیز بر لزوم توجه به موضوع افزایش جمعیت کشور تاکید فراوان داشته اند.
وی اضافه کرد: از سال ۹۳ سیاست های کلان جمعیتی به دستگاهها ابلاغ گردیده و در تیرماه نیز دستگاه های مسئول برای اجرای این سیاست ها تعیین و موظف به ارائه گزارش شش ماهه شده اند، این در حالیست که از تیرماه ۹۳ تا حالا هیچ دستگاهی گزارش عملکرد خودرا ارائه نداده است.
خزعلی با اشاره به برنامه های هفته ملی جمعیت عنوان کرد: مجموعه ای از عناوین پیشنهادی را برای روزهای هفته ملی جمعیت در نظر گرفته ایم. روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه به نام توزیع متوازن جغرافیایی جمعیت نام گرفته و روز شنبه به نام رشد جمعیت جوان و افزایش امید به زندگی، روز یکشنبه به نام تسهیلات ازدواج و رفع موانع بازدارنده فرزندآوری، روز دوشنبه به نام روز تحکیم خانواده و افزایش نسل پرنشاط، روز سه شنبه به نام روز مجلس شورای اسلامی، قوانین و سیاست های جمعیتی نام گرفته که باید دراین زمینه از مجلس مطالبه نماییم.
وی اضافه کرد: روز چهارشنبه نیز به نام دولت، حمایت ها و اجرای قوانین جمعیتی و روز پنجشنبه به نام قوه قضائیه، پیگیری اجرای قوانین جمعیتی نام گرفته است.
خزعلی تاکید کرد: مقرر است در این روزها مطالب و محتواهایی با هدف امیدآفرینی در جامعه انتشار یابد. بعلاوه مراسم جایزه ملی جمعیت را نیز برگزار خواهیم کرد.
وی در این خصوص توضیح داد: این جایزه ملی با هدف فرهنگسازی برای تغییر نگاه مردم و مسئولین در موضوع جمعیت، گفتمان سازی و در نهایت ترویج مجموعه های فعال در حوزه جمعیت شکل گرفته است.
رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان اضافه کرد: هدف این جایزه، شناسایی متخصصان علم و فرهنگ در علوم مختلف و ایجاد فضای همکاری میان متخصصان و پژوهشگران است. بعلاوه تمامی دانشگاه ها، حوزه های علمیه، فرهنگسراها، سازمان های مردم نهاد و نهادهای غیردولتی در رابطه با جمعیت می توانند برای دریافت این جایزه و ارائه آثار خود اقدام نمایند.منبع:

1400/02/25
11:03:42
0.0 / 5
512
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog