ماراتن كنكور ۱۴۰۰ در ایستگاه پایانی

آغاز رقابت داوطلبان رشته زبان های خارجی در آخرین روز كنكور

به گزارش بلاگ سان چهارمین و آخرین روز کنکور سال ۱۴۰۰ از ساعت ۸ بامداد امروز شنبه ۱۲ تیر ماه ۱۴۰۰ با رقابت بیشتر از ۱۷۵ هزار و ۷۷۶ داوطلب در ۳۵۲۲ حوزه امتحانی بیشتر از ۴۱۴ شهرستان و ۱۱ کشور خارجی شروع شد.

آغاز رقابت داوطلبان رشته زبان های خارجی در آخرین روز كنكور
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، در کنکور ۱۴۰۰ تعداد ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ داوطلب زن و تعداد ۴۴۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب مرد ثبت نام کرده اند که برای آنها با احتساب گروه آزمایشی دوم برخی داوطلبان، تعداد یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ کارت ورود به جلسه صادر گردیده است.
بر مبنای اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد کارت های ورود به جلسه گروه آزمایشی زبان های خارجی هم ۱۷۵ هزار و ۷۷۶ کارت است که زنان با دریافت ۱۱۳ هزار و ۵۹۹ کارت بیشترین داوطلبان این گروه آزمایشی هستند که رقابت لین داوطلبان هم از ساعت ۸ بامداد امروز شنبه ۱۲ تیر ماه سالجاری در آخرین و چهارمین روز کنکور شروع شد.
این آزمون در ۱۱ حوزه امتحانی خارج از کشور شامل دبی، فرانکفورت، دوحه، کویت، آنکارا و استانبول، کویته، باکو، ایروان، کوالالامپور و مسقط برگزار می گردد.
بر مبنای اعلام سرکنسولگری ایران در دبی، حوزه امتحانی دبی با بیشترین داوطلب، بزرگترین حوزه کنکور سراسری خارج از کشور به حساب می آید.
بر مبنای اعلام سازمان سنجش آموزش کشور؛ ظرفیت های پذیرش دانشجو در کنکور ۱۴۰۰ حدودا مطابق سال قبل خواهد بود. به نحوی که سال ۹۹ حدود یک میلیون نفر در کلیه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرش شدند و سال جاری هم همین حدود و بالغ بر یک میلیون و ۹۰ هزار داوطلب پذیرش می شوند که جزئیات آن در زمان انتخاب رشته اعلام خواهد شد.
سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمود که آمار داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ حدود ۳۵ هزار نفر کاهش داشته و تعداد داوطلبان در گروه آزمایشی علوم تجربی اندکی کاهش یافته و داوطلبان دو گروه آزمایشی هنر و علوم انسانی روند افزایشی داشتند.
کلید اولیه آزمون سراسری برای حوزه های خارج از کشور روز ۱۶ تیر ماه جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.
نتایج اولیه آزمون سراسری به صورت کارنامه تنظیم و در دهه اول مرداد ماه از راه سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. لیست اسامی پذیرفته شدگان نهایی هم هفته آخر شهریور اعلام خواهد شد.
داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰، به منظور دسترسی هرچه سریع تر به سؤالات گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی می توانند بعد از آزمون سؤالات را بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور مشاهده کنند.
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، روز گذشته جمعه ۱۱ تیر ماه سالجاری تعداد ۵۵۴ هزار و ۸۶۰ داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی به رقابت پرداختند که ۳۵۷ هزار و ۹۷۵ داوطلب زن و ۱۹۶ هزار و ۸۸۵ داوطلب هم مرد بودند.
همینطور روز پنج شنبه ۱۰ تیر هم تعداد ۳۷۰ هزار و ۱۱۲ نفر از داوطلبان در گروه آزمایشی علوم انسانی و ۱۴۲ هزار و ۶۲ نفر در گروه آزمایشی ریاضی و فنی شرکت کردند و بامداد روز چهارشنبه ۹ تیرماه هم آزمون برای بیشتر از ۱۲۵ هزار داوطلب گروه ازمایشی هنر برگزار شد.


منبع:

1400/04/14
10:08:37
0.0 / 5
416
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , سایت , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
sunblog