علی رغم فشارهای غیر كارشناسی به دانشگاه برای عدم برگزاری كتبی آزمون جامع؛

تکلیف زمان برگزاری آزمون جامع دانشگاه آزاد

چند وقتی است که اعتراضات و انتقاداتی نسبت به برگزاری کتبی آزمون جامع دکتری در شرایط حاد کرونایی به دانشگاه آزاد و بخصوص شخص رئیس دانشگاه مطرح گردیده است. این در شرایطی است که دکتر محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تکیه بر اهمیت این آزمون و ضرورت آن برای سنجش علمی دانشجویان دکتری، بر برگزاری این آزمون به صورت کتبی تاکید دارد.

تکلیف زمان برگزاری آزمون جامع دانشگاه آزاد
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، این موارد و این دست اعتراضات گاها غیر کارشناسانه در حالی در مورد برگزاری یکی از بزرگترین و مهم ترین آزمون های علمی مطرح می شود که طی ماههای اخیر و علیرغم تشدید انتشار کرونا و ورود کشور به خیز پنجم این بیماری، آزمون های بزرگی همچون کنکور و کارشناسی ارشد با داوطلبان بیشتر با تدابیر بهداشتی و اولویت حفظ سلامت داوطلبان طی ماههای گذشته برگزار شده است.
دکتر احمد حیدری در گفتگو با ایسنا، در رابطه با زمان برگزاری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اظهار نمود: با عنایت به این که شیوع سویه دلتا کرونا در کشور تشدید شده و ستاد ملی مبارزه با کرونا محدودیت های جدیدی را برای این چند روز آتی اعمال کرده است، بر این اساس مقرر گردید که زمان برگزاری آزمون جامع از هفته اول شهریور به هفته سوم یا چهارم شهریور موکول گردد. این مورد روز گذشته از جانب سازمان مرکزی به روسای استانی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ گردیده است. با این تفاوت که آزمون جامع به صورت "کتبی" است ولی طرح تعاون استانی هم برای آن اجرا می شود.
وی راجع به طرح تعاون استانی توضیح داد: بر اساساین طرح، اگر دانشجویی شهر محل زندگی با شهر محل تحصیلش متفاوت می باشد، بنا به هماهنگی هایی که با معاونین آموزشی استان ها انجام شده، می تواند سؤالات را در شهر سکونتش پاسخ دهد تا در این شرایط کرونایی، نیازی به رفت وآمد دانشجویان نباشد.
سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با تکیه بر این که این آزمون با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار می گردد اظهار داشت: امسال کنکور سراسری با حضور بیشتر از یک میلیون داوطلب، کنکور کارشناسی ارشد با حضور حدود ۴۰۰ هزار نفر برگزار شد و آزمون های دیگر مانند آموزش و پرورش هم برگزار گردید. آزمون جامع هم فقط برای عده ای از دانشجویان مقطع دکتری است که معمولاً تعداد آنها در هر واحد به ۲۰ نفر هم نمی رسد. پس میتوان برای این تعداد کم، آزمون را با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار کرد.
وی با اشاره به اینکه آزمون جامع یکی از اصلی ترین مراحل تحصیلی دوره دکتری است، تصریح کرد: با عنایت به اهمیت علمی این آزمون، به هیچ وجه نمی توان آزمون جامع را شفاهی برگزار کرد یا اصلا برگزار نکرد. چونکه درس دوره دکتری تخصصی ناتمام می ماند. پس حتما قوانین باید رعایت شود و آزمون جامع به صورت کتبی برگزار گردد. البته تمامی پروتکلهای بهداشتی هم باید با تمام دقت رعایت شود.
سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در انتها تصریح کرد: بخش شفاهی آزمون جامع هم به صورت مجازی برگزار می شود.
منبع:

1400/05/26
16:30:12
0.0 / 5
447
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
sunblog