یادداشت مهمان،

سهم و جایگاه زنان در تحول باید روشن شود

بلاگ سان: مدیر شبکه ایران_ زنان ضمن اشاره به حذف معاونت زنان ریاست جمهوری از شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: باید سهم و جایگاه زنان در تحول مورد نظر که در مرکز تصمیم گیری کلان فرهنگی کشور جادارد روشن شود.

سهم و جایگاه زنان در تحول باید روشن شود
به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، توران ولی مراد، مدیر شبکه ایران_ زنان در مورد حذف معاونت زنان ریاست جمهوری از شورایعالی انقلاب فرهنگی در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری مهر قرار داد نوشت: «جناب آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی رئیس جمهور محترم و مقام ریاست شورایعالی انقلاب فرهنگی و اعضای محترم شورایعالی انقلاب فرهنگی با سلام و احترام؛
اجازه بدهید بی مقدمه سوال اصلی خویش را مطرح کنم. چرا معاونت زنان ریاست جمهوری از شورایعالی انقلاب فرهنگی حذف شد؟ آیا برنامه وعده داده شده تحول این است؛ حذف زنان از شورایعالی انقلاب فرهنگی؟ جایگاه زنان در این شورایعالی که مقر فرماندهی فرهنگی کشوری است کجاست و سهم آنها به چه اندازه؟ زنان که مقر اصلی فرماندهی فرهنگی را در خانه ها تقبل کرده و تربیت نفس و نسل را بر عهده دارند چرا باید از مقر فرماندهی فرهنگی کشوری حذف شوند؟ زنان که پرچمداران فرهنگسازی هستند چگونه است که در مقر فرماندهی فرهنگی کشوری جایی برایشان تحمل نمی شود؟ چرا جمع مردان صاحب صندلی این مقر فرماندهی حتی دو صندلی را هم برای زنان تاب نیاورند؟ استحضار دارید که موضوعات اجتماعی همه موضوعات اجتماعی هستند و نه فقط موضوعات در رابطه با زنان. مسائل در ارتباط با زنان یکی از آن موارد اجتماعی است و با نادیدن گرفتن مسائل زنان و حواله کردن آنها به موضوعات اجتماعی مسائل و مشکلات زنان نه حذف می شود، نه حل و رفع. همگان واقفند که این جامعه تحمل تکثیر مشکلات در رابطه با زنان و تغییر شکل دادن آنها از حالتی به حالت دیگر را ندارد. مسائل و مشکلات زنان هم خود زنان، هم فرزندان، هم خانواده و هم جامعه را متأثر از خود می کند. رئیس جمهور محترم و اعضای محترم شورایعالی انقلاب فرهنگی؛ لطفاً سهم و جایگاه زنان را در تحول مورد نظر که در مرکز تصمیم گیری کلان فرهنگی کشوری جایی برای زنان که مدیران تربیتی و فرهنگی و فرهنگسازان اصلی جامعه هستند، تحمل نمی کند روشن بفرمائید پیش از این که فرصت ها از دست برود. خداوند به همه ما توفیق خدمت به انقلاب عزیز اسلامی را عنایت فرماید.


منبع:

1400/10/29
19:19:12
0.0 / 5
480
تگهای خبر: برنامه , رمان , شبكه , فرهنگی
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog