کودکان حاضران اصلی مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر بودند

بلاگ سان: بیش از 600 غرفه و موکب حدفاصل چهارراه ولیعصر تا چهارراه پارک وی با ارائه برنامه های متنوع یک جشن به یادماندنی از عید غدیر را برای کوکان رقم زدند.

کودکان حاضران اصلی مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر بودند
به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، هیئت های مذهبی، مساجد، گروههای جهادی، گروههای خدماتی و گروههای سرود از چند روز قبل قرار بود با ایجاد غرفه هایی حد فاصل چهارراره ولیعصر تا چهارراه پارک وی در یک مهمونی بزرگ شرکت نمایند و از عابرین پیاده ای که در این منطقه از تهران برای سکونت یا تردد حاضر هستند؛ پذیرایی و استقبال کنند. نقش پررنگ خانواده ها در مهمونی ده کیلومتری یکی از نکات جالب توجه در مهمونی ده کیلومتری حضور پررنگ خانواده ها بود بود؛ مادران و پدران دست فرزندان خودرا گرفته و به این مراسم آمده بودند؛ از همان ساعات ابتدایی مراسم این خانواده ها بودند که به تدریج خیابان را پر کردند. اهدای اسباب بازی به کودکان مناطق محروم، برنامه ویژه مهمونی ده کیلومتری علاوه بر موکب ها و غرفه هایی برای پذیرایی از مردم، گروههای جهادی از قبل قرار گذاشته بودند تا در این روز در طرحی به نام پویش نذر اسباب بازی، اسباب بازی های اهدایی خردسالان را گرفته و به کودکان مناطق محروم ارسال نمایند. در بزرگ ترین غرفه ای که برای این مساله در نظر گرفته شد؛ فضای مرکزی میدان ولیعصر برای دریافت اسباب بازی ها آماده شد.
یکی از اهداف برگزاری این مهمونی ایجاد فضایی شاد و مفرح برای خانواده ها بود؛ غرفه های پخش سرود دسته جمعی، غرفه های نقاشی و بازی به همین دلیل در طول این راه پیمایی میلیونی برقرار شده بودند.
در کنار بازی، نقاشی کردن، گریم چهره و ساخت کاردستی هم از کارهایی بود که حسابی کودکان را پای غرفه ها نگه داشته بود.

علاوه بر این ها غرفه هایی هم مخصوص کودکان برگزار شده بود که مخاطب برنامه هایشان بزرگ ترها بودند؛ غرفه هایی که بمنظور ارائه خدمات مشاوره خانواده به وجود آمده بود.

غرفه گروه جهادی قاسم به همت مرکز مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن پایین تر از میدان ونک برگزار شده است. در این غرفه مشاوران مرکز، در حوزه خدمات مشاوره ازدواج و خانواده و تحصیلی به مراجعین خدمات خودرا ارائه دادند.

حمیدرضا فاطمی پور معاون فرهنگی دانشجویی واحد رودهن، اظهار داشت: در یک ساعت گذشته بیش از ۱۵ نفر مشاوره دریافت نمودند. اما جمعیت کودکان زیادی در غرفه نقاشی و گریم کودک حضور بهم رساندند.
گریم چهره کاری بود که با استقبال زیاد کودکان مواجه گردید. در خیلی از غرفه ها کودکان زیادی منتظر بودند تا نوبت به گریم چهره شأن برسد.

کانون فرهنگی الزهرا غرفه ای برای نقاشی، گریم کودک و کاردستی راه اندازی کرده بودند که با استقبال کودکان زیادی روبه رو شده بود.
همچنین در این مهمونی کودکان کتاب های خودرا هم هدیه دادند.
شبکه امید با همکاری باشگاه هنر و رسانه نوجوان اتوبوس اهدای کتاب به کودکان مناطق محروم را در میدان ونک مستقر کرد؛ این طرح با استقبال زیاد کودکان مواجه گردید.

در بخش دیگری از این مهمونی، کودکان لوازم التحریرهایی را که کمتر به آنها نیازداشتند برای اهدا به کودکان مناطق محروم به مهمونی آوردند.
برگزاری موکب های مردمی که تعداد آن به بالای ۶۰۰ موکب می رسید در حد فاصل ابتدای چهارراه ولیعصر تا چهارراه پارک وی توسط دوستداران و عاشقان راه امیرمومنان علی (ع) شامل پیر و جوان، دانش آموز و هیأتی ها، زن و مرد برپا شد تا از محبان ولایت و امامت پذیرایی کنند و هدایای آنان را برای کودکان مناطق محروم ببرند. این برنامه تا ساعت ۲۲ ادامه داشت؛ بسیاری ازخانواده ها هم فرصت را از دست ندادند و به همراه کودکان خود تا تاریکی هوا به بازی و سرگرمی مشغول بودند.1401/05/02
09:59:36
0.0 / 5
347
تگهای خبر: بازی , برنامه , خدمات , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
sunblog