وزیر علوم تاكید كرد

مهارت محور کردن رشته ها و دروس عزم فرابخشی می خواهد

به گزارش بلاگ سان، وزیر علوم ضمن تاکید بر ضرورت بازبینی در رشته و سرفصل های دروس دانشگاه پیام نور بر اساس مهارت محوری، عنوان کرد: مهارت محور کردن رشته ها و دروس عزم فرابخشی می خواهد و همانطور که در رشته پزشکی دانشجویان در حین تحصیل در بیمارستانها فعالیت می نمایند و مهارت های لازم را فرا می گیرند، در رشته های دیگر هم باید مهارت افزایی در حین تحصیل به سرفصل های دروس افزوده شود.

مهارت محور کردن رشته ها و دروس عزم فرابخشی می خواهد
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر محمدعلی زلفی گل در نشست رئیس، اعضای هیات رئیسه و روسای استانی دانشگاه پیام نور که در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، اضافه کرد: دانشگاه پیام نور، دانشگاهی مأموریت محور است که باید با قوت به فعالیت علمی و پژوهشی خود مطابق با اساسنامه دانشگاه ادامه دهد و در جهت ارتقای آموزشی خود با محوریت تحصیل الکترونیکی گام بردارد.
وی بر ضرورت بازبینی در رشته و سرفصل های دروس دانشگاه پیام نور بر اساس مهارت محوری تصریح کرد و عنوان کرد: مهارت محوری کردن رشته ها و دروس عزم فرابخشی می خواهد و همانطور که در رشته پزشکی دانشجویان در حین تحصیل در بیمارستانها فعالیت می نمایند و مهارت های لازم را فرا می گیرند، در رشته های دیگر هم باید مهارت افزایی در حین تحصیل به سرفصل های دروس افزوده شود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با عنوان این که دانشگاه پیام نور دارای خصوصیت های منحصر به فردی است که باید آنها را حفظ کند، اضافه کرد: این دانشگاه در زمینه رعایت سرفصل ها، برقراری عدالت آموزشی در سرتاسر کشور و آزمون ها کاملا به صورت منطقی و استاندارد عمل می کند.
وی با عنوان این که دانشگاه پیام نور باید الگویی برای دیگر دانشگاه ها در این حوزه باشد، عنوان کرد: دانشگاه پیام نور می تواند برای تمامی رشته های این دانشگاه که طبق اساسنامه در جهت مأموریت آن باشد، سرفصل هایی برای کارورزی دانشجویان درنظر بگیرد و دانشجویانی تربیت کند که در آینده مهارت های لازم را برای حضور در عرصه های مختلف دارا باشند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، زلفی گل بار دیگر به ظرفیت های ویژه و اساتید توانمند دانشگاه پیام نور اشاره و تصریح کرد: طی مکاتبه ای با رئیس جمهوری، ظرفیت ها و استعدادهای این دانشگاه را اعلام و حمایت خویش را از این دانشگاه به ایشان ابلاغ خواهم کرد.1401/11/07
19:24:28
0.0 / 5
376
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
sunblog