خبر خوش رییس سازمان سنجش به داوطلبان آزمون آیلتس

بلاگ سان: به گزارش بلاگ سان، رییس سازمان سنجش آموزش کشور از حل مشکل برگزاری آزمون آیلتس آگاهی داد و اظهار داشت: با رایزنی هایی که با طرف خارجی انجام دادیم خیلی از مشکلات این آزمون رفع شده است و به احتمال زیاد اطلاعیه این سازمان پیش از عید منتشر می شود و ثبت اسامی جدید نیز پس از ماه مبارک رمضان انجام خواهد گرفت.

خبر خوش رییس سازمان سنجش به داوطلبان آزمون آیلتس
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس در حاشیه جلسه خبری برگزاری دو آزمون کارشناسی ارشد و دکتری سال 1402 که امروز در سازمان سنجش آموزش کشور انجام شد درباب آخرین تصمیمات برگزاری آزمون آیلتس توضیحاتی داد و اظهار داشت: این آزمون یک سری مشکلاتی در کشور داشت که تعلیق شد تا این مشکلات رفع گردد در حقیقت وجود این مشکلات به هیچ عنوان برای کشور ما خوب نبود و ما برای رفع آن جلساتی را با طرف خارجی خود داشتیم و خوشبختانه تا حدود زیادی این مشکلات برطرف می شود و طرف خارجی نظرات تخصصی و امنیتی برگزاری آزمون را پذیرفته اند.
ایشان سپس اشاره کرد: برمبنای مذاکراتی که شد مشکلات و دغدغه هایی که برای این آزمون وجود داشت درحال رفع شدن است. نحوه امنیت، جابجایی سوالات و برگزاری یک آزمون سالم و رقابتی همچون مشکلات و دغدغه های ما در آزمون آیلتس بود و هر چه این آزمون سالمتر اجرا شود هم برای ایران و هم برای طرف خارجی بسیار بهتر خواهد بود. بدین سبب یک نوع از هم گسیختگی در برگزاری آزمون احساس می شد که نقش سازمان سنجش در آن بسیار کمرنگ شده بود که این نقش هم اکنون بسیار پررنگ شده است و در مجموع ما مسیر را طی می نماییم که این آزمون به زودی اجرا شود.
رییس سازمان سنجش آموزش کشور درباب تفاوت برگزاری آزمون آیلتس و تافل نیز اظهار داشت: آزمون تافل به شکل کامل الکترونیکی برگزار می گردد اما آزمون آیلتس به شکل کاغذی برگزار می گردد و ما به طرف خارجی اعلام کردیم که این آزمون نیز مثل تافل در یک مدت زمان کوتاه به شکل تمام الکترونیکی اجرا شود و طرف خارجی نیز آنرا پذیرفته است و در مذاکرات آتی به یک جمع بندی نهایی در این آزمون خواهیم رسید.
این که عنوان می شود آزمون آیلتس به سبب جلوگیری از برخی مهاجرت ها کنسل شد کاملا شایعه است. ما اصلا کاری نداریم و اصلا سوال نمی پرسیم که داوطلبان با چه هدفی در این آزمون شرکت می کنند. ضمن این که اغلب متقاضیان این آزمون دانشجویان دکتری هستند و ترجیح می دهند که در یک آزمون استاندارد حضور داشته باشند. بدین سبب هیچ سیاستی در تعلیق این آزمون وجود نداشت. فقط بحث نوع برگزاری و تامین سلامت آزمون مطرح بود که اگر آن خدشه دار می شد برای جمهوری اسلامی ایران وجهه خوبی نداشت که خوشبختانه مشکلات آن نیز رفع خواهد شد.
پورعباس در آخر با اعلان اینکه اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباب آزمون آیلتس پیش از پایان سال اعلام خواهد شد، اظهار داشت: ثبت اسامی این آزمون انجام شده است اما ثبت اسامی جدید جهت شرکت در این آزمون پس از ماه مبارک رمضان در سال آینده شروع خواهد شد بدین سبب تعلیق برگزاری آزمون کاملا موقتی بود، نگرانی های جدید دراین زمینه وجود ندارد.
منبع:

1401/12/08
15:43:20
0.0 / 5
382
تگهای خبر: آموزش , الكترونیك , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog