کاهش محسوس دمای تهران از چهارشنبه

بلاگ سان: اداره کل هواشناسی استان تهران از کاهش محسوس دمای تهران از چهارشنبه(17 آبان ماه) و خیزش گرد و خاک طی پس از ظهر سه شنبه (16 آبان ماه) خبرداد.

کاهش محسوس دمای تهران از چهارشنبه

به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا بر اساس بررسی نقشه های پیش یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، طی پنج روز آینده وضعیت جوی استان تهران آسمانی صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در مناطق پرتردد شهری همراه با غبار محلی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

امروز و روز سه شنبه (۱۴ و ۱۶ آبان ماه) در ساعات پس از ظهر در ارتفاعات افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق پراکنده مورد انتظار است. همین طور پس از ظهر سه شنبه با افزایش وزش باد خصوصاً در نیمه غربی استان خیزش موقتی گردوخاک و احتمال نفوذ گرد و غبار از استانهای همجوار غربی پیش بینی می شود.

از فردا تا سه شنبه افزایش نسبی دما و روز چهارشنبه (۱۷ آبان ماه) کاهش محسوس دما مورد انتظاراست.

آسمان تهران فردا (۱۵ آبان ماه) صاف در بعضی ساعت ها غبار محلی با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و طی سه شنبه ( ۱۶ آبان ماه) کمی ابری، همراه با غبار محلی، از بعداز ظهر افزایش ابر، گاهی باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

فیروزکوه، پربارش ترین ایستگاه هواشناسی تهران در شبانه روز گذشته

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران طی شبانه روز گذشته فیروزکوه (ایستگاه آلودگی) با ثبت ۱۶.۷ میلی متر باران، پربارش ترین ایستگاه سینوپتیک هواشناسی استان تهران شد.

آخرین داده های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی تهران نشان میدهد که طی ۲۴ ساعت گذشته در همه ۱۵ ایستگاه سینوپتیک و خودکار استان بارندگی رخ داده که بیشترین بارش با میزان ۱۶.۷ میلی متر از ایستگاه فیروزکوه گزارش شده است. بعد از فیروزکوه به ترتیب بیشترین بارش ها مربوط به ایستگاه های لواسان با ۱۰.۸، میگون ۶، شمیرانات ۳.۹، ورامین ۳.۸ و آبعلی ۳.۲ میلی متر بوده است. از ایستگاه هواشناسی تهران در فرودگاه مهرآباد ۲ و از ایستگاه شرق تهران ۲.۲ میلی متر بارش گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام نموده است از یکشنبه تا چهارشنبه در ارتفاعات استان افزایش ابر، همراه با مه صبحگاهی، گاهی رگبار و رعدوبرق دور از انتظار نیست. برای سایر مناطق استان آسمان صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می شود. برای نیمه غربی استان گاهی افزایش باد انتظار می رود.

منبع:

1402/08/14
13:42:35
0.0 / 5
247
تگهای خبر: كیفیت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
sunblog