مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل شهری كشور خبر داد

بهره برداری ازخط اختصاصی اتوبوس های برقی کرج در دهه فجر

به گزارش بلاگ سان، مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور از بهره برداری خط اختصاصی اتوبوس های برقی کرج همزمان با دهه فجر سال جاری اطلاع داد.

بهره برداری ازخط اختصاصی اتوبوس های برقی کرج در دهه فجر
مرتضی ضامنی در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند بهره گیری از اتوبوس و تاکسی های برقی در کشور اظهار داشت: سیاستی که دولت ترسیم کرده، استفاده از خودرو های برقی در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومی شهری است. بر همین مبنا در دو بخش اتوبوسرانی و تاکسیرانی اقداماتی در مجموعه وزارت کشور انجام شده است.
وی ادامه داد: در ابتدا به منظور شناسایی ناوگان مناسب دو کمیته فنی اختصاصی خودرو های برقی در قسمت تاکسی و اتوبوس شکل گرفت؛ محصولاتی که شرکتهای تولیدکننده معرفی کردند هم در حوزه اتوبوس و هم حوزه تاکسی مورد بررسی قرار گرفت، بشکلی که محصولات چند شرکت مورد پذیرش قرار گرفت.
ضامنی افزود: در قسمت اتوبوسرانی هم نخستین پروژه اتوبوس برقی با واگذاری ۴۰ دستگاه اتوبوس برقی به شهرداری کرج به مرحله اجرا رسید که از دهه فجر در یک خط اختصاصی در شهر کرج بهره برداری خواهد شد.
مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور در رابطه با تاکسی های برقی هم اظهار داشت: در حوزه تاکسی از چندین محصولی که شرکتهای تولیدکننده ارائه کردند حدود ۴ محصول برای حوزه تاکسیرانی مناسب تشخیص داده شد. از یک سو در حال مذاکره با شرکتهای عرضه کننده این محصولات هستیم و از طرفی ایجاد زیرساخت های شارژ را دنبال می کنیم؛ تأمین برق مورد نیاز این خودرو ها توسط وزارت نیرو و همینطور مدل مالی محصولات هم دنبال می شود.
وی تاکید کرد: انتظار داریم بتوانیم بخشی از ناوگان تاکسیرانی را در سال آینده برقی نماییم و هدف ما در این بخش اینست که بتوانیم مسیر را درست طی کنیم؛ به طوریکه محصولات مناسب انتخاب نماییم و مهم تر از همه به موازات ورود ناوگان به حوزه خدمت رسانی بتوانیم زیرساخت های شارژ در همه شهرهایی که متقاضی هستند را فراهم کنیم؛ چون که خودرو های برقی صرفاً با ورود ناوگان امکان بهره برداری ندارند و حتما باید زیرساخت های برقی برای آنها دیده شود.
ضامنی افزود: با توجه به این که این خودرو ها نسبت به خودرو های بنزینی و گازسوز قیمت بالاتری دارند باید مدل مالی مناسبی برای آنها ترسیم شود. مکاتبات زیادی با دولت انجام داده ایم و مدلهای مالی بسیاری پیشنهاد شده است. در حال حاضر در قسمت خودرو پیشرفت خوبی داشته ایم و در قسمت های توسعه زیرساخت هم اقدامات خوبی درحال انجام است؛ ولی کمی عقب تر از عرضه خودرو هستیم که باید در این بخش تلاش بیشتری صورت گیرد تا به موازات ورود ناوگان در حوزه تاکسیرانی بتوانیم از این خودرو ها استفاده نماییم.
وی در خاتمه تاکید کرد: در قسمت مدلهای مالی هم پیشنهادهای بسیاری دادیم و امیدواریم مورد قبول واقع شود و بتوانیم اجرا نماییم و به دور از عجله و تب و تابی که برخی مجموعه ها دارند، بتوانیم کار کارشناسی مناسب و خوبی همانطور که در حوزه اتوبوسرانی به مرحله اجرا در آوریم در حوزه تاکسیرانی هم اجرایی نماییم.1402/11/09
09:38:51
0.0 / 5
322
تگهای خبر: پروژه , دستگاه , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
sunblog