در گفت وگو با بلاگ سان اعلام شد؛

اجرای طرح وصال شیرین برای ارزان کردن ازدواج جوانان

بلاگ سان: مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان از طرحی با نام وصال شیرین برای ارزان کردن ازدواج آگاهی داد.

اجرای طرح وصال شیرین برای ارزان کردن ازدواج جوانان
حجت الاسلام مهدی متقی فر، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت و ورزش جوانان در گفت و گو با خبرنگار مهر درباب تازه ترین اقدامات وزارت ورزش جوانان برای ازدواج جوانان اظهار داشت: وظایف مختلفی در معاونت جوانان وزارت ورزش جوانان دنبال می شود که یکی از مهم ترین آنها ازدواج جوانان و تأثیر آن در عرصه اشتغال و اوقات فراغت آنها است که درحال پیگیری هستیم. وی ادامه داد: مهم ترین محوری که ما پیگیر آن هستیم بحث تأثیر ازدواج جوانان است که خوشبختانه در این دو سال اتفاقات خوبی را با پیگیری ها در پرداخت وام ازدواج نسبت به سالهای پیش رقم زده ایم که مبلغ وام ازدواج در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ بالا رفته و همین طور در سال ۱۴۰۳ انشاالله مبلغ وام افزایش می یابد.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش جوانان افزود: در کنار این اتفاقات با طرحی به نام «وصال شیرین» بدنبال ارزان کردن ازدواج هستیم که این طرح تا انتهای سال راه اندازی می شود و تا هفته ازدواج رونمایی خواهد شد. وی بیان کرد: مشاوره و آموزش هم مساله مهمی است که معاونت جوانان انجام می دهد و ما ۷۶۰ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده را برای قبل از ازدواج جوانان اختصاص داده ایم. همین طور سالیانه حدود ۱۰ هزار کارگاه آموزش قبل از ازدواج هم برگزار می نماییم. متقی فر اضافه کرد: این ها همه عمده کارهایی است که در امتداد حل مسائل تعدادی از مشکلات جوانان در حال انجام می باشد. وی درباب مبلغ وام ازدواج در سال ۱۴۰۳ گفت: میزان وام برای سال ۱۴۰۳ و آن چیزی که مصوب شده است ۳۵۰ میلیون برای خانم های زیر ۲۳ سال و آقایان زیر ۲۵ سال و ۳۰۰ میلیون هم برای بالاتر از این سنین اختصاص پیدا کرده است البته اگر مبلغ وام افزایش پیدا کند مطلوب است اما به سبب ناتوانی در پرداخت وام ها احتمال این که صف های متقاضیان طولانی تر شود وجود دارد. مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش جوانان در آخر اظهار داشت: امیدواریم در بودجه تدبیر شود و اختصاص بودجه تمام و کمال باشد که بتواندهمه متقاضیان را پوشش دهد.

1402/12/22
08:43:21
0.0 / 5
219
تگهای خبر: آموزش , برنامه , جوانان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
sunblog