۶ ماه بعد از زلزله شب سال نو در ژاپن از اختلال در شبکه های تلفنی تا افزایش قربانیان تروما

به گزارش بلاگ سان، امروز (دوشنبه اول ژوئیه ۲۰۲۴)، ۶ از زمان وقوع زلزله بزرگی که شبه جزیره «نوتو» در استان «ایشیکاوا» و مناطق مجاور آن در مرکز ژاپن را لرزاند، می گذرد.

۶ ماه بعد از زلزله شب سال نو در ژاپن از اختلال در شبکه های تلفنی تا افزایش قربانیان تروما
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، این زمین لرزه قدرتمند به بزرگی ۷.۶ ریشتر بعدازظهر دوشنبه، نخستین روز سال نوی میلادی (۲۰۲۴) شبه جزیره «نوتو» در ژاپن را لرزاند و خسارات قابل توجهی برجای گذاشت.
کارشناسان می گویند از آنجائیکه این زلزله، شدید بوده و صدمه های بلندمدت داشته است پیشبینی می شود تعداد مرگ و میر ناشی از عوامل بعد از فاجعه (تروما) افزایش بیشتری داشته باشد.
مقامات محلی تایید نموده اند این زمین لرزه تابحال ۲۸۱ کشته و ۳ مفقود برجای گذاشته است. در عین حال آمار تلفات در رابطه با فاجعه شامل ۵۲ تن است که به دلایلی همچون خستگی مفرط و استرس روانی بعد از بروز فاجعه گرفتار بیماری شده و جان خویش را از دست داده اند.
همینطور بیم آن می رود افراد بیشتری در اثر چنین عواملی جان خویش را از دست بدهند چونکه خیلی از ساکنانی که خانه های خویش را در زلزله از دست داده اند همچنان چاره ای جز زندگی در محل ها یا پناهگاه های اسکان موقت ندارند و هنوز خیلی از مردم در شرایط نامطلوب روزها را سپری می کنند.
بیشتر بخوانید:
خسارات زلزله ۷.۶ ریشتری در ژاپن + عکس کارشناسان از دولت های محلی و گروههای بخش خصوصی می خواهند تا برای عرضه حمایت های دقیق همچون نظارت بر سبک زندگی و خدمات مراقبت پرستاری با یکدیگر همکاری کنند.
بنابر گزارش «ان اچ کی»، مقامات تخمین می زنند که ۲۲ هزار ساختمان در مناطق زلزله زده باید توسط شهرداری های محلی به نمایندگی از صاحبان آنها تخریب و آواربرداری شود. اما این کار تنها برای حدود ۴ درصد یا تقریبا ۹۰۰ ساختمان تکمیل شده است.
شرکتهای تعمیر و بازسازی مسکن هم با حجم انبوهی از درخواست ها برای تعمیر خانه های صدمه دیده از زلزله مواجهند.
شبکه های تلفنی در نوتو با گذشت ۶ ماه از زلزله هنوز مختل هستند تلویزیون ملی ژاپن همینطور در گزارشی آورده است این زمین لرزه در خیلی از مناطق، شبکه های تلفن همراه محلی را فلج کرد. نزدیک به ۶۰ درصد کابل های ایستگاه اصلی صدمه دیدند که به مراتب بدتر از بلایای قبلی بود.
این زمین لرزه تا ۲۴ ساعت ارتباط بیشتر از ۳۳۰۰ نفر از ساکنان را با سایر مناطق استان مرکزی ایشیکاوا قطع کرد.
«یاماشیتا توموتاکا»، یکی از مسؤلان محلی در منطقه کوهستانی شهر «واجیما» می گوید رانش زمین هر سه جاده ارتباطی این منطقه را مسدود کرد.
وی در ادامه می گوید فورا بعد از این زلزله، تمام تلفن های همراه و رومیزی بلااستفاده شدند و ساکنان قادر به درخواست کمک از مقامات شهری یا هر شخص دیگری نبودند.

یاماشیتا می افزاید: حتی تماس برای آمبولانس غیر ممکن بود. واقعا دشوار می باشد که بدون هیچ وسیله ارتباطی بمانیم.
گزارش ها حاکیست ۶ روز بعد از زلزله، ساکنان بالاخره توانستند با دنیای بیرون ارتباط برقرار کنند و ۱۰ روز بعد از زلزله، بالگردهای نیروهای دفاع از خود وارد محل شدند تا حدود ۳۰ نفر از ساکنان را به مکانی امن تر منتقل کنند.
سکنه سایر نقاط استان هم مشکلات مشابهی داشتند. یک نظرسنجی وزارت ارتباطات نشان داده است ۵۷ درصد کابل ها به علت رانش زمین یا مشکلات دیگر بلااستفاده شدند و وضعیت بسیار بدتر از زلزله و سونامی سال ۲۰۱۱ در شمال شرق ژاپن بود.
وزارت ارتباطات همچنان درحال برنامه ریزی راه هایی برای بهبود منابع برق اضطراری در ایستگاه های اصلی است.1403/04/11
11:56:08
0.0 / 5
7051
تگهای خبر: برنامه , خدمات , شبكه , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog