مدیرعامل هلال احمر گلستان عنوان كرد؛

احیای خلیج گرگان، انقلابی در تأمین امنیت زیست محیطی شمال کشور

به گزارش بلاگ سان، گلستان مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با اشاره به اینکه خلیج گرگان یکی از مهم ترین زیست بوم های شمال کشور است، اضافه کرد: تغییرات و دگرگونی اقلیمی و زیست محیطی زمین سبب شده تا امنیت این خلیج به سرعت گرفتار خطر شود.

احیای خلیج گرگان، انقلابی در تأمین امنیت زیست محیطی شمال کشور
قاسم غریب آبادی بامداد امروز ۱۴ آذر در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تغییرات اقلیمی یکی از مهم ترین و تأثیرگذارترین مسائل و چالش ها برای سلامت، صلح و امنیت بین المللی است، اظهار نمود: این پدیده نه تنها امنیت زیست محیطی بلکه سایر ابعاد امنیت همچون سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را هم تحت تاثیر قرار می دهد.
وی با اشاره به اینکه تغییرات و دگرگونی اقلیمی و زیست محیطی زمین سبب شده تا امنیت مهم ترین زیست بوم شمال کشور در خلیج گرگان به سرعت گرفتار خطر شود، افزود: اساسا استان گلستان هم از این صدمه در امان نمانده و این خلیج به صورت جدی با خطر خشک شدن مواجه گردید.
مدیرعامل هلال احمر گلستان با تاکید بر این که با شناخت کامل از حساسیت مبحث و دستور ویژه «دکتر ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور و پیگیری های شبانه روزی «دکتر علی محمد زنگانه» استاندار گلستان عملیات علاج بخشی و احیای این خلیج آغاز شد، اضافه کرد: خلیج گرگان که در خطر جدی خشک شدن قرار داشت، حالا لایروبی شده و از این خطر نجات پیدا کرده است.
وی ضمن اشاره به تشکیل زنجیره انسانی روز گذشته در اسکله بندرترکمن همزمان با هفته داوطلب جمعیت هلال احمر، تصریح کرد: همین اقدام انقلابی علاج بخشی سبب شد تا تعدادی از هموطنان دوستدار محیط زیست و داوطلبان جمعیت هلال احمر برای تقدیر از این زحمات و تلاشهای تأثیرگذار گردهم آمده و این زنجیره بزرگ انسانی را تشکیل دهند.

غریب آبادی ایثارگری های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس و تقدیم خون پاک شهدای والامقام در دفاع از خاک کشور و نظام را عامل اصلی برقراری امنیت و آرامش امروز کشور برشمرد و افزود: عملیات احیای خلیج گرگان هم به همین نحو ایثارگری بود تا پروژه علاج بخشی آن به ثمر برسد.
وی به برابری و برادری اهل تسنن و تشیع استان گلستان اشاره و خاطرنشان کرد: بندرترکمن پتانسیل ارزشمند ای برای سرمایه گذاری اقتصادی دارد و احیای کامل خلیج گرگان به رونق گردشگری و اقتصاد مردم منطقه کمک خواهد نمود و باید همه مردم ایران از مواهب طبیعی و ثروت های خدادادی به صورت متوازن بهره مند شوند.
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، تغییرات اقلیمی مهم ترین تهدید قرن حاضر بوده که زیست بوم استان گلستان بخصوص خلیج گرگان را بشدت تهدید می کند که با اقدامات انجام شده هم اکنون یک و نیم میلیارد متر مکعب آب از دریای خزر به این خلیج گرگان وارد شد و الان تبادل جریان آب بین دریا و خلیج برقرار است.

منبع:

1402/09/14
09:11:41
0.0 / 5
191
تگهای خبر: پروژه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog